No komment, itt az élő stream, hátha még elkapjátok.
Asszem ebből kvázi-liveblog lesz, bár későn kapcsolódtam be.
- EJO már arra se emlékszik, mi volt a kérdés. Az első megszólalásakor a rasszokról beszél. Pontosabban arról, hogy nincsenek rasszok. Az angolban főleg, mert a "race" az emberre és a rasszra is értendő. "A fehér rassz találta ki a rassz kifejezést, hogy megkülönböztethesse azokat, akiket meg akar ölni."
- Adama üvölti: hogy So Say We All. A közönség csatlakozik. Bocs, ez Edward James Olmos volt.
- "When a bug doesn't like you, it's racism".
- Ron Moore a technológia fejlődéséről beszél, mi lesz, ha lesz AI? Kiterjesztjük a jogokat a mesterséges értelemre?
- Whoopi Goldberg: a technológia azért fejlődik, mert az emberek lustulnak. Amíg a dolgok elvégzésére cylonra van szükségünk, ne csodálkozzunk.
- A gyermekek a háborúban témakörben minden jelenetet megmutatnak, amelyben kisgyerek szerepel. A legfontosabb a Black Market, amely gyermekkereskedelemről szól, és a kopasz benga néger (nincsenekrasszok) megjegyzi, hogy mindenkinek vannak igényei. Láthatjuk a minisorozatban felrobbanó kisgyereket is a botanikai hajón.
- Az ENSZ-es néni fél órát beszélt a gyermekekről, Ron Moore pedig azzal válaszol, hogy mennyire egyenlőnek kezeli a nemeket a BSG.
- EJO nagyon jól párhuzamba hozta az USA jelenét a sorozat kezdetével. Dick Cheney kritizálta Obama külpolitikáját, amiért gyengekezű — pedig pont arról van szó, ami Roslint és Adamát megkülönböztette a támadások után. Az első gondolata mindenkinek az, hogy Cheney-nek (Adamának) igaza van, pedig az övé nem a demokratikus megoldás.
- Távozik a gyerekháborús néni, gyerekekről nem volt szó, leszámítva az abortusz kérdését.
- A terrorizmus a következő téma. Új-Capricai bejátszások, gerillatámadások. Tigh monológja még mindig odatesz a témában.
- A terrorizmusos faszi kommentje: ő már hallotta ezeket a szavakat, de nem színészektől.
- A nukleáris háborúról 1982-ben beszélt utoljára, pedig az ENSZ-ben dolgozik.
- Két éve a világ összes, de tényleg összes országa megegyezett egy terrorellenes stratégiában. Ezt az a fickó érte el, aki most a Battlestar Galactica készítőivel beszél.
- Megköszönte a sorozatnak, hogy közvetítette a mondanivalót: az extrém körülmények nem jogosítanak fel arra, hogy az emberi jogokat félretegyük, épp ellenkezőleg, olyankor a legfontosabbak ezek az értékek.
- A terrorizmus kérdését sem sikerült megoldani.
- Na ez a nő biztos nem azért van itt, mert BSG-rajongó. Ő a civilizációk közti kommunikációról beszélne, ha nem halódna a streamem.
- Ron Moore előadja a sztorit, hogy hogyan alakult ki a monoteista-politeista vonal a sorozatban. Ezek még itt is írók, akik a comic-conon vannak.
- Ron Moore célja a sorozattal: a szórakoztatás. És ha legalább elgondolkodunk azokon a morális kérdéseken, amelyeket fölvetettek, ő boldog lesz.
- EJO a civilizációk közti kommunikáció alatt azt érti, hogy a sorozat írói hallgattak az olvasói véleményekre, és ez már a második évadtól befolyásolta a cselekményt. Befogadták a gondolataikat, lemondtak a saját egójukról, hogy nyitottak legyenek a nézői véleményekre.
- Whoopi Goldberg nyitottabb lett más emberekre, amit a BSG-ből tanult: nem tudhatod, ki "cylon", és ki "ember". A frak szót külön megköszönte, a műsorában is kimondta már párszor.
A beszélgetésnek vége. Közben hogyvoltot írtam, úgyhogy nem figyeltem végig, ha találok a neten összefoglalókat, akkor leközlöm belőlük az újdonságokat.